پرتاب دو ماهواره جدید ایرانی به فضا در سال 89

یکشنبه 2 خرداد‌ماه سال 1389 ساعت 10:01 ب.ظ

 

 پرتاب دو ماهواره جدید ایرانی به فضا در سال 89

 

 

 

 

رئیس سازمان فضایی ایران، با بیان این مطلب که ایران در سال 89 دو ماهواره جدید به فضا خواهد فرستاد، گفت: ماهوراه هایی که امسال به فضا پرتاب می شوند، دانشجویی بوده و کاربرد سنجش از دور و مخابراتی دارند.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، "محمد علی فرقانی" رئیس سازمان فضایی ایران، اظهار داشت: سازمان فضایی با همکاری چند دانشگاه در نیمه دوم سال جاری از نمونه مهندسی چند ماهواره رونمایی خواهد کرد. 

معاون وزیر اتباطات افزود: این ماهواره ها در کلاس ریز ماهوراه ها قرار دارند که تمام مراحل مطالعات، طراحی و ساخت آن ها توسط دانشمندان ایرانی انجام شده است. 

رئیس سازمان فضایی ایران با بیان این مطلب که ایران در سال 89 دو ماهواره جدید نیز به فضا خواهد فرستاد، گفت: ماهوراه هایی که امسال به فضا پرتاب می شوند، دانشجویی بوده و کاربرد سنجش از دور و مخابراتی دارند. 

وی تاکید کرد: سازمان فضایی ایران در راستای سیاست بومی سازی فناوری های نوین و با کمک مراکز علمی و صنعتی کشور اقدام به ساخت ماهواره کرده است. 

محمدعلی فرقانی ادامه داد: ماهواره هایی که با تکیه بر دانش بومی ساخته شده اند به زودی به فضا فرستاده خواهد شد. 

وی تأکید کرد: ماهواره هایی که امسال به فضا فرستاده می شوند دارای قابلیت عکسبرداری و ارسال تصویر به زمین را دارا هستند و در مدار leo قرار خواهند گرفت. 

رئیس سازمان فضایی ایران تصریح کرد: این ماهواره ها از نوع دانشجویی بوده و با مشارکت سازمان فضایی ایران و دانشگاه ها ساخته شده و توسط ماهواره برهای ایران به فضا فرستاده خواهد شد. 

وی خاطرنشان کرد: طراحی و ساخت ماهواره های مخابراتی بزرگ "قائم " و "ایران ست " نیز از دیگر برنامه های تدوین شده می باشد که کار طراحی و ساخت آنها در سال جاری آغاز شده است.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
\

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

ابزاروبلاگ