ساخت 10 مدل لیزر در مرکز تحقیقات تا کنون

سه‌شنبه 3 اسفند‌ماه سال 1389 ساعت 01:17 ب.ظ


رییس مرکز تحقیقات لیزر ایران:


ساخت 10 مدل لیزر در مرکز تحقیقات تا کنونرییس مرکز تحقیقات لیزر ایران گفت: فرهنگ سازی در زمینه استفاده از محصولات داخلی از مهمترین چالش‌های پیش رو در زمینه پیشرفت لیزر در ایران است.

دکتر جمشید صباغ زاده در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، با بیان این مطلب که لیزر در ایران در حال حاضر از جایگاه خوبی برخوردار است، اظهار کرد: وزارت بهداشت و درمان باید با فرهنگ سازی صحیح و ایجاد ارتباط بین صنعت لیزر و مراکز تولید اختراع به ارتقای این علم در ایران کمک کند....


وی ادامه داد: کاربرد لیزر در بسیاری از دانشگاه‌ها در علوم پزشکی و بنیادی در زمینه تئوری و مهندسی نهادینه شده و پیشرفت بسیار خوبی دارد.

صباغ زاده با اشاره به این‌که مشارکت ایران در زمینه مقالات بین‌المللی در دانشگاه و در مرکز لیزر ایران بسیار قابل ملاحظه است، گفت: بسیاری از مقالات بین‌المللی ارائه شونده از اعتبار بسیار بالایی برخوردارند و هم به آن‌ها ارجاع می‌شود؛ بنابر این می‌توان گفت ایران از جایگاه بسیار خوبی در زمینه لیزر برخوردار است.

رییس مرکز تحقیقات لیزر ایران در ادامه تاکید کرد: لیزر جایگاه بسیار خوبی در تمام زمینه‌های پزشکی اعم از جراحی‌های مختلف و حتی تشخیص و درمان بیماری‌ها دارد، در کشور ما نیز مرکز تحقیقات لیزر فعالیت‌های بسیار خوبی در این حوزه انجام داده است.

صباغ زاده اظهار کرد: تاکنون تقریبا ده مدل لیزر در مرکز تحقیقات لیزر ساخته شده که همه آن‌ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند.

وی با بیان این‌که کیفیت لیزر پزشکی تا حدودی از سطح صنعتی پایین‌تر است، گفت: کیفیت لیزرهای پزشکی خیلی بالا نیست، چون توان‌های لیزرهای پزشکی پایین است مگر در قسمت الکترونیک که باید دارای کیفیت بالایی باشد تا موجب صدمه زدن به بیمار نشود.

رییس مرکز تحقیقات لیزر ایران تصریح کرد: برای این‌که بتوان علم لیزر را بهتر و سریعتر وارد جامعه کرد، نیاز به ارتباط تنگانگ و خوب با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای حل مسائل قانونی و حقوقی وجود دارد.

صباغ زاده با بیان این‌که هم‌اکنون یک مرکز لیزر پزشکی در بیمارستان شهدا وجود دارد که تبدیل به مرکزی شده که استاندارد سازی لیزر را انجام می‌دهد، ادامه داد: مرکز تحقیقات لیزر با در اختیار قرار دادن سه لیزر گران قیمت به مرکز لیزر پزشکی بیمارستان شهدا با این مرکز همکاری کرده و به رشد آن کمک شایانی کرده است.

وی تصریح کرد: به جرات می‌توان گفت در استفاده از لیزرهای مرکز لیزر ایران تا کنون کوچکترین صدمه‌ای به بیماران وارد نشده که این نشان دهنده توانمندی و پیشرفت لیزر در ایران است.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
\

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

ابزاروبلاگ