X
تبلیغات
زولا

دستیابی‌ایران به دانش انحصاری درمان‌بیماری‌های صعب‌العلاج

چهارشنبه 22 تیر‌ماه سال 1390 ساعت 11:37 ب.ظ


دستیابی‌ایران به دانش انحصاری درمان‌بیماری‌های صعب‌العلاج 


با فناوری فرآوری سلول‌های جنینی


این طرح که با هدف استفاده از یک روش جدید برای درمان بیماری‌های صعب‌العلاج توسط دانشمندان و پژوهشگران کشورمان بومی‌سازی و ساخته شده تا کنون تنها در اختیار چند کشور خاص قرار داشته است.

سلول‌های بنیادی توانایی ایجاد شدن به سلول‌های اختصاصی و بافتی دیگر را دارد که به همین لحاظ جایگاه ویژه‌ای در درمان بسیاری از بیماری‌های کلیوی، گوارشی، خونی و بخصوص نقش خاصی در درمان بیماری دیابت دارد.

در این مراسم مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت، نسرین سلطانخواه معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین باقر لاریجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیر این پروژه حضور داشتند.

رییس‌جمهور در این مراسم، سرعت کار علمی در کشور را بسیار پرشتاب دانست و تاکید کرد: کار علمی، اندیشیدن، تولید اندیشه، تولید علم و فناوری و خدمت به انسان‌هاست از راه‌های رسیدن به جامعه آرمانی است و در این راستا دولت با همه توان از فعالیت‌های تحقیقی و پژوهشی حمایت می‌کند.

وی در دیدار با دست‌اندرکاران دستیابی به این فناوری با بیان اینکه ورود به دنیای سلول‌های جنینی فضای کار پزشکی و تحقیقی را در کشور عوض کرده‌ است، گفت: باید با همین جدیت کارها را ادامه بدهیم و از همه ظرفیت‌هایی که در سلول‌های جنینی وجود دارد برای درمان بیماری‌ها صعب‌العلاج استفاده کنیم.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه خوشبختانه سرعت کار علمی در کشور بسیار بالاست، تصریح کرد: ما برای انجام کارهای علمی و پژوهشی عجله نداریم، اما بالاترین سرعت علمی را نیاز داریم و در این مسیر دولت با همه توان خود حمایت‌های لازم را از کارهای تحقیقی و پژوهشی به عمل خواهد آورد.

دکتر احمدی‌نژاد ضمن ابراز امیدواری از اینکه دستاوردهای فناوری فرآوری سلول‌های جنینی که برای دانشمندانمان به عنوان حداقل دستاوردها به شمار می‌رود هر چه زودتر در خدمت به مردم قرار بگیرد، خاطر نشان کرد: ظرفیت و استعداد در عرصه کار علمی بسیار نامحدود می‌باشد چرا که همه استعدادهایی که در کل هستی موجود است در کوچکترین ذره نیز وجود دارد و ما هنوز در اول راه علم هستیم.

رییس‌جمهور با بیان اینکه دستاوردهای به بدست آمده در بخش علمی و فناوری کشور بسیار بزرگ است، اظهار داشت: اما هنوز بخش کوچکی از استعدادهای موجود در عالم در اختیار انسان قرار نگرفته، خداوند همه این استعدادها را مسخر انسان قرار داده و بشر می‌تواند آنها را در اختیار گرفته و در جهت اهداف تنظیمی خود بکار بگیرد.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه سرعت پیشرفت در این راه طولانی روزافزون است، یادآور شد: امید داریم در آینده‌ای نه چندان دور همه این استعدادها در اختیار انسان قرار بگیرد چرا که انسانیت انسان بدون علم بی‌معنا بوده و تحقق همه آرزوهایی که انسان‌ها در طول تاریخ داشته‌اند در سایه پیشرفت‌های علمی و از مسیر علم به دست می‌آید.

رییس‌جمهور بهترین و والاترین کار در جامعه را کار علمی برشمرد و تصریح کرد: به همین خاطر عالمان همیشه در بالاترین رتبه‌های اجتماعی قرار داشته و والاترین کارهای انسانی توسط آنان به انجام رسیده است.

دکتر احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: اگر دروازه کارهای علمی بر روی انسان بسته شود انسان از سایر موجودات پست‌تر خواهد بود.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه انتظار داریم در هنگامه ظهور منجی و حادثه آخر بشر انسان یک حیات طیبه و زندگی سعادتمند که در آن ظلم، تبعیض و بی‌عدالتی نباشد را تجربه کند، گفت: وقتی امام عصر بیاید فرصت‌هایی در اختیار انسان قرار می‌گیرد که همه توانایی‌ها و استعدادها و قدرت انسانی او بروز پیدا کند.

دکتر احمدی‌نژاد بستر تحقق این آرزوها را برقراری عدالت دانست و تاکید کرد: اگر انسان می‌خواهد سعادتمند زندگی کند، حتماً باید جسم سالمی داشته باشد و هنگامی که بخشی از سلول‌ها و اندام انسان ناکارآمد و دچار عدم تعادل شود سوء رفتارها و رفتارهای متقابل بوجود آمده و در جامعه بیماری ایجاد می‌کند.

رییس‌جمهور یکی از ارکان عدالت را این دانست که هر چیز سر جای خود بوده و کارکرد مخصوص برای آن لحاظ شده باشد و گفت: ما معتقدیم وقتی عدالت‌گستر حقیقی بیاید کاری می‌کند که تک تک اجزای عالم در نقطه تعادل قرار گرفته و کارکرد خود را دارند و بنابراین سلامت به جامعه انسانی حاکم می‌شود.

دکتر احمدی‌نژاد بخش دیگری از مشکلات بشر را بخاطر خارج شدن روح انسان‌ها از تعادل عنوان کرد و اظهار داشت:‌ به واسطه این اتفاق رفتارهایی همچون تبعیض‌ها، تجاوزها، کشتارها، زورگویی‌ها، خفقان و فشارها اتفاق می‌افتد و این برای آن است که روح و عقل انسان‌هایی از تعادل خارج شده است.

رییس‌جمهور با بیان اینکه انسانی که به طور کامل از تمام عقل خود به درستی بهره ببرد دچار سوء رفتار نشده و رفتار او همواره در حال تعادل است، گفت: هنگامی مشکلات بوجود می‌آید که عقل‌ها یا از تعادل خارج شده و یا به طور کامل مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و در آن هنگام انسان‌هایی بوجود می آیند که به دنبال کشتار بوده و برای پر کردن جیب‌های خود میلیون‌ها انسان را می‌کشند.

دکتر احمدی‌نژاد تصریح کرد: صد میلیون انسان در دنیا فقط به خاطر اهداف سلطه‌طلبانه عده‌ای محدود کشته شدند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه تنها از طریق تعادل‌بخشی به عقل انسان‌ها می‌توان آنها را مهار کرد، اظهار داشت: به عنوان مثال همان فردی که در راس یک دولت استکباری قرار دارد اگر عقلش کامل شده و در نقطه تعادل قرار گیرد، رفتار و مسیر او عوض می‌شود.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه البته همه انسان‌ها بلافاصله اصلاح نمی‌شوند و عده‌ای قلیلی هستند که آنقدر از راه هدایت و تعادل خارج شدند که پیام‌های الهی و هدایتگر را دریافت نمی‌کنند، خاطر نشان کرد: اکثریت انسان‌ها کسانی هستند که امکان بازگشت به تعادل در آنها وجود دارد و هنگامی که امام عصر بیاید عقل‌ها را کامل کرده و آنها را به تعادل می‌رساند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه یک دنیای بسیار زیبا در انتظار جامعه بشری است که همه انبیاء الهی آن را وعده داده‌اند گفت: یکی از راه‌های رسیدن به آن جامعه کار علمی، اندیشیدن، تولید اندیشه، تولید علم و فناوری و خدمت به انسان‌هاست.

دکتر احمدی‌نژاد با تشکر از همه فعالین و پژوهشگران و دانشمندان در عرصه علم و فناوری کشور خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود خبرهای خوش، نشاط‌بخش و امید‌آفرین مستمر و بیشتری از پیشرفت‌های علمی دانشمندان ایرانی به گوش ملت ایران برسد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
\

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

ابزاروبلاگ