انتخاب 6 هنرمند ایرانی به عنوان استادان جهانی

پنج‌شنبه 17 شهریور‌ماه سال 1390 ساعت 10:06 ق.ظ


انتخاب 6 هنرمند ایرانی به عنوان استادان جهانیکمیته سازماندهی نخبگان و اساتید جهانی، شش هنرمند ایرانی را به عنوان استادان جهانی سال 2011 انتخاب کرد.

عباس جمال‌پور و محمدباقر آقامیری در رشته نگارگری، افشین شاهرودی در رشته عکاسی، فرشید مثقالی و قباد شیوا در رشته گرافیک و محمد سلحشور در رشته خوشنویسی، از ایران به عنوان استادان جهانی انتخاب شده‌اند که گواهینامه آن‌ها برای اعطاء به این هنرمندان به موزه هنرهای معاصر تهران ارسال شده است.

 

کمیته سازماندهی نخبگان و اساتید جهانی، با حمایت وزارت امور خارجه کره جنوبی، هنرمندان پیشکسوت کشورمان در رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی را برای  انتخاب استادان جهانی سال 2011 شناسایی و معرفی کرده است.


کره جنوبی به عنوان یک کشور توسعه یافته و یکی از کشورهایی که بر اساس شاخص‌های توسعه یافتگی در نظام بین‌المللی معرفی شده است، در غالب سیاست‌های فرهنگی، توجه ویژه خود را به سوی همکاری‌های بین‌المللی برای شناسایی فرهنگ‌های مختلف و همچنین معرفی شاخص‌های فرهنگی کشورهای دیگر معطوف کرده است.


این نمایندگی برای معرفی و شناسایی جوانب مختلف فرهنگ‌های جهانی و با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و جشنواره 2011 با حضور هنرمندان و نخبگان فرهنگی و هنری دیگر کشورها در شهر سئول،

اقدام  به معرفی و دعوت از هنرمندان رشته‌های مختلف به خصوص هنرمندان هنرهای تجسمی کرده است.


تاکنون 180 هنرمند به عنوان استاد جهانی از 56 کشور دنیا از سوی این کمیته انتخاب شده اند و  برای حضور در جشنواره‌های فرهنگی  از این اساتید دعوت شده است.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
\

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

ابزاروبلاگ