ساخت بالگرد ملی هشت نفره در دانشگاه خواجه نصیر تا دو سال آینده

پنج‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه سال 1391 ساعت 07:13 ب.ظ


رییس دانشگاه خبر داد:


ساخت بالگرد ملی هشت نفره در دانشگاه خواجه نصیر تا دو سال آیندهایسنا:

رییس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با اشاره به این که این دانشگاه در میان پنج دانشگاه برتر صنعتی کشور قرار دارد از واگذاری سه پروژه کلان ملی بالگرد هشت نفره، طراحی شاسی و پلتفرم خودرو، تهیه و تولید مواد رادار گریز و پروژه ماهواره‌ به عنوان مهمترین دستاوردهای این دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر مجید قاسمی که در دومین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی سخن می‌گفت، اظهار کرد: این دانشگاه قدمتی 80 ساله داشته و یکی از پنج دانشگاه برتر ایران در میان دانشگاه‌های صنعتی است. همچنین بر اساس آمار بین‌المللی سال گذشته در حوزه‌های علوم پزشکی و فنی مهندسی درمیان 10 دانشگاه برتر کشور و 40 دانشگاه برتر منطقه قرار گرفت.

وی ادامه داد: این دانشگاه هفت دانشکده فعال داشته و در حال راه‌اندازی هشت دانشکده دیگر است که یکی از آنها دانشکده‌ انرژی خواهد بود.

همچنین این دانشگاه حدود 270 استاد دارد که در این میان از 40 استاد تمام، 90 دانشیار و تعداد بسیاری استادیار بهره می‌برد.

رییس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در خصوص وضعیت پژوهشی این دانشگاه اظهار کرد: این دانشگاه در بعد پژوهش در جایگاه بسیار ویژه‌ای قرار داشته و پروژه‌های بسیار ویژه‌ای را متقبل می‌شود که می‌توان به پروژه طراحی و ساخت بالگرد ملی هشت نفره که با کمک دانشگاه علم و صنعت تا دو سال آینده ساخته خواهد شد، پروژه شاسی خودرو و تهیه پلت‌فرم آن، طرح تولید مواد رادار گریز و پروژه ماهواره اشاره کرد که مقدماتشان در سال گذشته انجام شده و قراردادهای آنها نیز منعقد شده است.

قاسمی در پایان با اشاره به اهمیت فناوری‌های پیل سوختی و انرژی‌های تجدید‌پذیر که کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف مانند صنایع مخابراتی، بیمارستانی، نیروگاهی و غیره دارند اظهار امیدواری کرد که با حمایتهای بیش از پیش مسوولان و دولت و تلاش‌های محققان و متخصصان در این عرصه بتوان به دانش فنی ساخت محصولات مختلف دست یافت و جایگاه کشور را در زمینه‌ پیل سوختی ارتقاء داد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
\

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

ابزاروبلاگ