علم می‌تواند محور وفاق مردم و سیاست‌مداران باشد

سه‌شنبه 1 مرداد‌ماه سال 1392 ساعت 12:11 ب.ظ


علم می‌تواند محور وفاق مردم و سیاست‌مداران باشدوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: علم می‌تواند فارغ از گروه‌های سیاسی حاضر در راس کار، محور وفاق مردم و سیاست‌مداران و شاخص مناسبی برای کارکرد دولت‌ها باشد. 

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد حسینی که در مراسم اختتامیه‌ نخستین جشنواره رسانه، علم و فناوری سخن می‌گفت با اشاره به تبلیغات منفی علیه کشور در کشورهای غربی، انعکاس دستاوردهای علمی ایران در رسانه‌ها را بهترین راه ایجاد فضای مثبت در افکار عمومی جهان دانست.

وی با بیان این که پیشرفت‌های علمی برای معرفی به مردم نیاز به پرداخت و تبیین دارند، خاطرنشان کرد: دانشمندان نمی‌توانند به تنهایی بار علم را به منزل برسانند و رسانه‌ها باید با ایجاد یک عزم عمومی در جامعه، آنها را در تحقق اهداف‌شان یاری رسانند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به شتاب رشد تولید مستندات و مقالات علمی در سال‌های اخیر گفت:‌ در چند سال گذشته اعطای مجوز به مجلات تخصصی و علمی در اولویت صدور مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار داشته چرا که ماه‌ها انتظار اساتید برای چاپ مقالات‌شان در نشریات، چندان زیبنده آنها نیست.

به گفته حسینی این وزارتخانه با همین نگاه به کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نمایشگاه نشریات علمی، تخصصی و دانشگاهی را برگزار کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که کشورهای غربی با آپارتاید علمی خود از پیشرفت کشور در حوزه‌های مختلف علمی جلوگیری می‌کنند،‌ گفت: آنها حتی سعی کرده‌اند از تحصیل دانشجویان ما در برخی رشته‌ها جلوگیری کنند اما ما تلاش می‌کنیم تا فضای علمی را بر دانشگاه‌های خود حاکم کنیم و با پر کردن خلأ علمی، هر روز آنها را بیش از روز گذشته در تحریم علم و فناوری ناکام بگذاریم.

حسینی با تاکید بر این که رسانه‌های کشور در انعکاس پیشرفت‌های علمی بسیار تاثیر گذار هستند، اظهار کرد: قهرمانان کشور باید عالمان و دانشمندان باشند و مسوولان باید به همان اندازه که به چهره‌های فرهنگی، هنری و ورزشی می‌پردازند، قدردان پژوهشگران و عالمان نیز باشند.

به گفته وی از زمان تشکیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان شرایط بهتری برای انعکاس دستاوردهای علمی محققان کشور پدید آمده است. del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
\

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

ابزاروبلاگ