X
تبلیغات
زولا

شگفتی غرب از پیشرفت های علمی ایران

جمعه 29 اسفند‌ماه سال 1393 ساعت 12:49 ب.ظ


شگفتی غرب از پیشرفت های علمی ایرانبه گزارش جهان به نقل از کیهان؛ در گزارش شبکه ۵ تلویزیون فرانسه آمده است: ایران در سال‌های گذشته با تحریم‌های اقتصادی غرب علیه برنامه‌های هسته‌ای‌اش مقابله کرده است. 

 غرب از فروش نفت ایران و مبادلات در نظام بانکی سوئیفت ممانعت می‌کند، اما در عوض ایران در بسیاری زمینه‌ها از جمله حوزه دریایی، فضایی، فن‌آوری نانو و همچنین پزشکی دستاوردهای فراوانی داشته است. 


این اقدامات نشان می‌دهد سالها تحریم کشورهای غربی علیه ایران نه تنها عزم دانشمندان این کشور را سست نکرده بلکه عزم آنها را برای رسیدن به قله‌های دانش راسخ‌تر کرده است.

«مینا بدر» پژوهشگر زنی که در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران کار می‌کند، در این باره می‌گوید: محدودیت‌های اقتصادی و سیاسی سبب شد تا پژوهشگران ایرانی آستین‌های خود را بالا بزنند و با وجود همه محدودیت‌ها خودشان تولید علم کنند.

شبکه پنج تلویزیون فرانسه در ادامه گزارش خود به بررسی وضع بهداشت و سلامت می‌پردازد و برای تهیه گزارش خود در این باره به بیمارستان شریعتی می‌رود. 

گزارشگر این شبکه توضیح می‌دهد که پزشکان ایرانی چگونه توانسته‌اند با استفاده از سلول‌های بنیادی بسیاری از بیماری‌های کشنده را درمان کنند.

او می‌گوید: در سایه پیوند سلول‌های بنیادی موجود در سلول‌های مغز استخوان، بخت زنده ماندن در برخی بیماری‌ها مانند سرطان خون از ۱۵ درصد به بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است.

شگفت‌انگیز است که اعمال تحریم‌های کشورهای غربی سبب شده تا این کشور از نظر علوم پزشکی خیلی خوب پیشرفت کند و جایگاه مهمی در جهان به خود اختصاص دهد.

دکتر قوام‌زاده رئیس پژوهشکده هماتولوژی آنکولوژی و پیوند سلول‌های بنیادی بیمارستان شریعتی، فردی که نه تنها ایرانیان، بلکه جهان پزشکی به وی افتخار می‌کند.

دکتر قوام‌زاده تنها در سال گذشته ۴۴۵ پیوند سلول‌های مغز استخوان در بیمارستان شریعتی انجام داد.

تنها یک بیمارستان در جهان یعنی بیمارستان سیاتل در ایالت واشنگتن آمریکا توانسته است عملکردی مشابه بیمارستان شریعتی در این زمینه داشته باشد.

تلویزیون فرانسه تاکید کرد: به هر حال همه شواهد و قرائن نشان می‌دهد ایران تلاش می‌کند به نیرو محرکه تولید علم در جهان تبدیل شود.


del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
\

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

ابزاروبلاگ