پیشرفتهای علمی ایران، بحث عمده محافل دانشگاهی ترکیه است

جمعه 29 اسفند‌ماه سال 1393 ساعت 12:53 ب.ظ

دبیر انجمن علمی و فرهنگی دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه:

پیشرفتهای علمی ایران، بحث عمده محافل دانشگاهی ترکیه است
 ایرنا:

آنکارا- ابراهیم حقیقی دبیر انجمن علمی و فرهنگی دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه گفت: یکی از بحث های عمده محافل دانشگاهی ترکیه، پیشرفت های علمی جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف خصوصا علوم روز همانند نانو، فناوری فضایی و فناوری هسته ای است که همگی ثمرات انقلاب اسلامی ایران هستند 

حقیقی به مناسبت سالگرد دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در آنکارا این مطلب را عنوان کرد. 

وی با تبریک ایام الله دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: به عنوان یک دانشجوی ایرانی به فرهنگ و انقلاب اسلامی ایران افتخار می کنم. 

دبیر انجمن علمی و فرهنگی دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی بود، گفت: ما به عنوان دانشجویان هم در محیط دانشگاه و هم در بیرون از آن به عنوان یک الگوی نمونه، خود را سفرای فرهنگی ایران دانسته و در پی نشر فرهنگ انقلاب اسلامی ایران هستیم.

حقیقی در مورد دیدگاه محیط های دانشگاهی ترکیه در مورد انقلاب اسلامی ایران گفت: در بحث هایی که بین دانشجویان و اساتید ترکیه راجع به انقلاب اسلامی ایران که در ترکیه از آن عمدتا به عنوان انقلاب 1979 یاد می شود، انجام می شود، عمدتا دیدگاههای مثبتی ارایه می شود.

وی افزود: دیدگاه عمومی محیط های دانشگاهی ترکیه نسبت به انقلاب اسلامی ایران این است که وضعیت ایران در حال حاضر نسبت به گذشته بطور بسیار مثبت متفاوت است و انقلاب ایران یک دگرگونی فرهنگی، علمی، تاریخی در کشور بوجود آورده است.

حقیقی با اشاره به تسهیلاتی که کشورهای مختلف برای جذب نخبگان علمی خارجی شاغل در آن کشور ها انجام می دهند، گفت: دانشجویان ایرانی در ترکیه عمدتا در تلاش اتمام هر چه سریعتر فعالیت های علمی و بازگشت به کشور اسلامی برای انتقال یادگرفته های خود جهت خدمت به کشورشان هستند.

انجمن علمی و فرهنگی دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه در سال 1386 تشکیل شد. انجمن های علمی و فرهنگی دانشجویان ایرانی مقیم کشورهای گوناگون از حمایت های مقام معظم رهبری که توجه و عنایتی ویژه به دانشجویان دارند، برخوردار است.

در حال حاضر نزدیک به 4 هزارو 600 دانشجوی ایرانی در مقاطع مختلف از لیسانس تا دکتری در شهرهای مختلف ترکیه به تحصیل اشتغال دارند.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
\

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

ابزاروبلاگ