افتتاح فاز 12 پارس جنوبی

شنبه 1 فروردین‌ماه سال 1394 ساعت 01:09 ق.ظ


افتتاح فاز 12 پارس جنوبی... 


نمادی از مقاومت, همت و  خودباوریایرنا:

فاز 12 پارس جنوبی که به عنوان بزرگترین طرح صنعت نفت کشور به شمار می رود، با حضور رییس جمهوری به طور رسمی افتتاح شد.


  به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه ضمن بازدید از بخش های مختلف پالایشگاه خشکی فاز 12 پارس جنوبی که با بهره گیری از متخصصان داخلی و بدون حضور نیروهای خارجی تکمیل شده ، بطور رسمی افتتاح کرد.

فاز 12 پارس جنوبی با سرمایه گذاری بیش از هفت میلیارد دلار راه اندازی شده است ،پیش بینی می شود با راه اندازی فاز 12 پارس جنوبی حدود دو درصد به تولید ناخالص داخلی کشور افزوده می شود.

راه اندازی 6 ردیف گازی پالایشگاه فاز 12 پارس جنوبی به طول یک سال اقدامی بی سابقه به شمار می رود که نشان از توانمندی متخصصان داخلی دارد که در دوران تحریم به این موفقیت دست یافتند.

بر اساس قرارداد پیمانکار فاز 12 پارس جنوبی باید 51 درصد از توان داخلی استفاده می شد، در حالی که اکنون این رقم از 71 درصد گذشته است با تولید 25 میلیون متر مکعب از گاز طبیعی در روز از هر فاز پارس جنوبی حدود هشت میلیارد متر مکعب درسال بدست می آید که ارزش آن با احتساب هر متر مکعب 25 سنت ، معادل دو میلیارد دلار در سال می شود.

بنابراین با راه اندازی کامل فاز12 پارس جنوبی که معادل سه فاز استاندارد است حدود 6 میلیارد دلار طی یک سال عاید کشور می شود.

میدان گازی فاز 12 در بلوک جنوب شرقی حوزه گازی پارس جنوبی حاشیه خط مرزی با کشور قطر قرار دارد.

تاسیسات فرا ساحل در حدود 150 کلیومتری نوار ساحل قرار داشته و تاسیسات خشکی این فاز در منطقه تنبک در 65 کلیومترشرق عسلویه قرار دارد


del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
\

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

ابزاروبلاگ