آنتی‌بیوتیک ضد بیماری‌های پوستی از باکتری بومی ایران

سه‌شنبه 3 اسفند‌ماه سال 1389 ساعت 01:23 ب.ظ


با تلاش محققان کشور تولید شد:


آنتی‌بیوتیک ضد بیماری‌های پوستی از باکتری بومی ایران
رییس مرکز پژوهشی کلکسیون میکرو ارگانیسم‌های دانشگاه تهران از تولید و ثبت ‌آنتی بیوتیکی با خاصیت درمان بیماری‌های پوستی و عفونت‌های پس از سوختگی در این مرکز به نام percimycin خبر داد....


دکتر جواد حامدی، رییس مرکز پژوهشی کلکسیون میکروارگانیسم‌های دانشگاه تهران و مجری طرح در گفت‌وگو با خبرنگار «پژوهشی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ‌اظهار کرد: آنتی بیوتیک percimycin از یک باکتری ایرانی که سه سال گذشته شناسایی شده بود استخراج شده که ضمن انجام مراحل خالص‌سازی، آزمایش‌های تعیین سمیت را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

ولی افزود: این آ‌نتی بیوتیک شامل دو گونه percimycin نوع A و B بوده و می‌تواند اثر خوبی بر روی باکتری‌های بیماری‌زای مقاوم در برابر آنتی بیوتیک‌های متداول داشته باشد که امیدواریم با پشت سر گذاشتن مراحل نهایی آن بتوانیم گام دیگری در جهت پیشرفت علمی کشور خود برداریم.

رییس مرکز پژوهشی کلکسیون میکرو ارگانیسم‌های دانشگاه تهران با بیان این که تست آ‌نتی بیوتیک در فاز حیوانی در حال انجام است تصریح کرد: این آ‌نتی بیوتیک که می‌تواند در درمان بیماری‌های پوستی و عفونت‌های پس از سوختگی مؤثر باشد، دارای ساختار شیمیایی متشکل از دو اسید آمینه فنین‌آلانین و سه اسید آمینه والین است که به شکل حلقوی گرد هم آمده‌اند.

حامدی در پایان با اشاره به این که وزن مولکولی این آنتی‌بیوتیک مشخص شده است، گفت: مراحل خالص سازی و آزمایش‌های تعیین سمیت بر روی این آنتی بیوتیک انجام شده که امیدواریم بتوانیم با موفقیت مراحل آزمایشی آن را در فازهای حیوانی و انسانی پشت سر گذاشته و آن را وارد مرحله تولید انبوه و به به بازار عرضه کنیم.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
\

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

ابزاروبلاگ