جایزه جهانی «دوپویترن» به محقق ایرانی دانشگاه «هلسینکی» اعطا شد

دوشنبه 14 فروردین‌ماه سال 1391 ساعت 11:25 ق.ظ


به پاس تحقیقات برجسته در زمینه بیماری


جایزه جهانی «دوپویترن» به محقق ایرانی دانشگاه «هلسینکی» اعطا شد


برنانیوز:
» سرویس: علمی و فناوری - علمی

«ندا موسی خانی» محقق ایرانی دانشگاه هلسینکی فنلاند به پاس تحقیقات برجسته خود در زمینه بیماری «دوپویترن» موفق به کسب جایزه جهانی جامعه بین‌المللی دوپویترن شد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جایزه جهانی دوپویترن که به نام «گیوم دوپویترن» پزشک و جراح سرشناس فرانسوی در قرن هجدهم و نوزدهم میلادی نامگذاری شده است، در دو بخش تحقیقات بالینی و تحقیقات پایه اعطا می‌شود.

در نشست سالانه انجمن دوپویترن در لندن این جایزه در بخش تحقیقات پایه به طور مشترک به محقق ایرانی «ندا موسی خانی» و «محمد گولد» از دانشگاه هلسینکی و در بخش تحقیقات بالینی به «اولیور دونالدسون» از دانشگاه بریستول اعطا شد.

«ندا موسی خانی» محقق ایرانی دانشگاه هلسینکی با چاپ مقاله ای تحت عنوان «ویژگی‌های منحصر به فرد میکرو RNA در انقباضات دوپویترون» در مجله Modern Pathology موفق به کسب این جایزه شد.

این جایزه هر ساله به تحقیقات منتشر شده در نشریات معتبر پزشکی در خصوص بیماری دوپویترن (خمیدگی انگشتان دست) که به شناسایی و درمان موثرتر بیماری کمک کند، اعطا می شود.

گفتنی است، در عارضه دوپویترن که یک بیماری ناتوان کننده است، بافت اسکار در ناحیه کف دست و انگشتان ایجاد می شود که باعث محدودیت حرکت و خمیدگی انگشتان دست می‌شود.

انتهای پیام

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
\

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

ابزاروبلاگ